Boks Dersi

Yaşam bu aralar ne kadar ağır ilerliyor diye düşünüyorsanız, hayatın sizi yavaşlatmasına izin veriyorsunuz demektir. Hayatı hızlandırmak, kendinizi daha hafif hissetmek için yeni uğraşlar edinmenizi, ağır aksan giden hayatı hızlandırmanın bir yolunu bulmanızı öneriyoruz. Peki, ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz! Boks dersleri diyerek tüyo verelim.


 

 Spor çalışmalarına başlamak için kendinizi hazır hissediyorsanız, önerimiz savunma sporlarından birini seçmeniz. Çünkü savunma öğrenmeniz, kendi güvenliğinizi sağlam adına gerçekten gereklidir. Boks derslerine başlamadan önce, spora yatkınlığınız ve öncesinde ne kadar süre spor yaptığınız önemli değildir. Boksa başlarken size çeşitli alıştırmalar yapmanız söylenir ve bu spora bedensel olarak hazırlanmanız sağlanır. Boksa her yaşta başlayabilirsiniz. Kadınlara boks dersi veren salonlarda kadınların aynı zamanda kilo kontrolü için de tercih ettiği bu dersler, oldukça etkili.

 

 

Kadınlara özel boks dersi veren boks salonları var, bu salonlara internet üzerinden tıpkı bize ulaştığınız gibi ulaşabilir, şehrinizde bu yönde salonlar bulabilirsiniz. İnternetin hayatı her anlamda düzenlediği, aradığımız birçok şeyi internette bulduğumuz günümüzde, alacağınız boks dersleri için de araştırma sahası olarak interneti kullanmalısınız.

 

Kilo vermek için boks dersi almaya karar verdiğinizde bilmeniz gereken şeyler vardır. Örneğin, beslenmenizde düşük kalori değil, normal hatta potasyum D vitamini ve Karbonhidrat açısından tok bir menü kullanırsınız. Çünkü boks size aç kalmanızı söylemez, yemek yiyerek, sağlıklı gıdalar tüketerek kilo vermenizi sağlar. Kilo vermek isteyen hanımların bilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise, aç kalarak kilo verilmemesi gerektiğidir. Çünkü siz yemediğinizde öncelikle kaslarınız zayıf düşecektir. Kaslarınızın zayıf düşmesi beden direncinizi düşürecektir. Halsiz, yorgun hissettiğiniz o ağır diyetleri düşünün, ne kadar faydasını gördünüz ki? Kısa sürede verdiğiniz kiloları yine kısa sürede geri aldınız. Kadınların kilo almaya müsait bedenleri, kasları güçlendirdikleri takdirde kalori yakmaya müsait olacağı için boks size yaşamınızın son kilo mücadelesini kazanmanızı sağlayacak!

 

Gün geçmiyor ki yeni bir şiddet haberi duymayalım. Her gün yaşanan bu olaylar, sizleri de tedirgin ediyor olmalı. Kendi güvenliğinizi sağlama adına vakit ayırmak ve daha güvenli bir yaşama sahip olmak sizin de hakkınız. Boks öğrenme isteğinizi kadınlara boks dersi veren salonlarda değerlendirmenizi öneririz. Herkesten fazla kadınların kendilerini koruması gerekiyor. Zaman, kadına şiddeti hak görenlerin ve güçlünün güçsüzü ezmeyi ar etmeyenlerin zamanı oldu. Çünkü kadınlar her anlamda erkeklerden kendilerini koruyamıyor. Ekonomik özgürlüğü olan kadınların birçoğu maaş kartlarını kocalarına veriyor. Sevgilisinden ayrılmak isteyen kadın şiddet görüyor. Öğrencilik döneminde toplu ulaşım araçlarında dahi olsalar, erkek şiddetinden kaçamıyorlar. Kadınların çözüm olarak değerlendirebilecekleri boks, aynı zamanda kurtuluşları da olacaktır.

 

 

Spor yaparak yaşlanmayı geciktirebildiğiniz gibi, boks dersi alarak gücünüzü arttırabilir, kendinizde olan ve kurtulmak istediğiniz madde bağımlılıklarından sigaradan, alkolden zorlanmadan kurtulabilirsiniz. Spor, ruhu temizleyip arındıran bir hobidir. Asla geç değildir, spor her yaş için tercih edilmelidir. Boks ise bizim önerimiz. Çünkü boks, erkeklerin ihtiyacı olan kardiyo çalışmasını tam anlamı ile vermektedir.

 

Boks, yıllar boyu insanların severek yaptığı ve saygınlığı kabul edilen bir spordur. Boks dersleri ile sizler de kısa sürede, 6 ay gibi bir zaman içerisinde boksör olabilirsiniz. Tabi ki başarılı bir boksör olmak için zaman ve emek vermeniz gerekir. Boks, tarihi ile milattan önceye kadar giden, dünyanın ilgilendiği bir spor olarak karşınızda. Her ne kadar şiddet içeren bir spor olarak görülüyor olsa da, boks savunma sporudur. Kişiler, boks öğrendikçe kendilerine olan güveni tekrar kazanırlar. Boks yapmak için birçok nedeniniz vardır. Bu nedenler arasında sağlığınız korumak ilk sıradır.

 

Kilo vermenin günümüzde ciddi riskleri olan ameliyatları dahi göze almaya neden olduğunu görüyoruz. Bu riskleri almanıza ve hayatınıza bu kötülüğü yapmanıza gerek yok. Sağlıklı spor yaparak, özellikle boks derslerine devam ederek istemediğiniz kilolardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Boks çalışmaları ile yıllar sizi gençleştirici bir etkiye sahip olur, çünkü spor yapanlar yaşlanmaz ve kilo almazlar. İster amatör ister profesyonel olarak ilgilenin, sağlık kazanmanın tek yolu bir şekilde düzenli olarak spor yapmaktan geçer. Kadınların da çocukların da kilo kontrolü ve düzenli bir yaşam için mutlaka boks çalışmalarına katılmalarını öneriyoruz.